Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma

Yapılarda kurulan gelen ve giden su tesisatları ile insanların hem kaliteli ve konforlu hayat sürebilmeleri, hem beslenme hem de temizlik konusunda temel ihtiyaçları olan suya erişimleri sağlanmaktadır.

Gelen veya giden su borularında oluşabilecek bir tıkanıklık ciddi sorunlara yol açabilir. bu sadece tıkanıklığın olduğu daire/ofis değil komple binayı da etkileyebilir.

Bu tarz sonuçlarla karşılaşmamak için profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Tıkanıklığın tespitini yapan profesyonel ekip sayesinde çözüme ulaşılmalıdır.

Tıkanıklık açma işlemleri hangi alanlarda kullanılmaktadır?

Tıkanıklık en fazla mutfak ve banyo borularında bulunan pis su giderlerinde meydana gelmektedir. Bu tıkanıklıkların çeşitli sebepleri olabilir. Kullanıcıların attıkları yabancı cisimler, tesisatın eksikliğinden oluşan daralmalar, küçük tıkanıklıkların zaman içinde büyümesi ve giden boru hattını tıkaması gibi sorunlar sık karşılaşılan durumlardandır.

Tecrübeli personeller kullandıkları ekipmanlar ile müdahale ederler ve gelecekte de bu tarz sıkıntıların yaşanmasını engellemeye çalışmaktadırlar.

Bulaşık ve çamaşır makinalarının pis su giderleri de mevcut tesisata bağlıdır ve bu makinalardan çıkan yağ ve deterjan gibi kalıntılar da boruları tıkayabilir. Bu durum kişi hatasından kaynaklanmasa da yine de sıkça karşılaşılan durumlardan biridir. Yetkili personel bu tarz durumlarda komple temizlik yapar ve kullanıcıya ilerde tekrar aynı sorunun oluşmaması için gerekli bilgileri verir.

Tuvalet tıkanıklıkları da sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Tuvalet tıkanması hayat kalitesini düşürmekte ve hijyen sorunlarında yol açmaktadır. Bu tıkanıklıklarda pisliklerin etrafa bulaştırmadan çeşitli kimyasallar ve cihazlar ile bu sorunun yeniden oluşma ihtimali ortadan kaldırılır.

Petek temizliğinde de Tıkanıklık açma işlemlerinden faydalanabilirsiniz.

Nadir görülen sorunlardan biri de kalorifer peteklerinde oluşan sorunlardır. Peteklerin de yıllık bakımı ve temizliği gerekmektedir, bakımı yapılmayan petekler yakıt giderlerinin fazla olmasına, az ısınmanın meydana gelmesine yol açar. Bunların meydana gelmemesi için de uygun kimyasal ilaçlar kullanılarak peteklerde de tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilir ve kireçlenme ve balçıklanma problemi de ortadan kaldırılır.

Bu işlemin soğuk kış ayları öncesinde yapılması tavsiye edilir, böylece peteklerden maksimum verim alınmış ve yakıt giderlerinde de %50’ye varan azalma yaşanmış olur.

 

Tıkanıklık açma işlemi ile ilgili aklınıza takılan soruları uzman ekibimize ulaşarak sorabilirsiniz.