Pimaş Açma & Tuvalet Tıkanıklığı

Kırmadan Pimaş Açma

Pimaş borular hassas bir yapıya sahiptir. Kolayca kırılabilirler ve aşınmaya da oldukça müsaittir. Darbelerle, ateşe tutulmasıyla, kimyasal maddelerle aşınması daha çabuk olmaktadır. Pimaş boruların tamir edilmek istenirken kırılması ise tesisat sisteminde daha büyük sonuçlara yol açar.

Bu tarz sorunların yaşanmaması için tercih edilen yol kırmadan pimaş açma işlemidir. Firmalar sahip oldukları ekipmanlar ile tıkanıklığın pinaşın neresinde olduğunu hemen tespit ederler ve pimaş borunuza zarar vermeden tıkanıklığı açma işlemini gerçekleştirirler.

Bu işlem şu aşamalardan meydana gelmektedir;

Kırmadan Pimaş Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Sorunun tespiti : Tıkanıklık işini çözecek olan personelin kullanacağı kameralı ve bilgisayarlı sistem ile pimaşın tıkanık olduğu noktaya ulaşılır ve tıkanıklığın neyden kaynaklandığı araştırılır. Kullanılan kamera en dar borulara dahi girebilmektedir.

Ekibin Müdahalesi : Ekip sorunu tespit ettikten sonra tıkanıklığı açmak için uygun müdahalede bulunur. Her sorunun çözümü birbirinden farklı olabilmektedir ve bu sebeple farklı çözüm teknikleri kullanılır.

Kontrol grubu ile işlemin tamamlanması : Tıkanıklık işleminin tamamlanmasının ardından basınçlı su ile müdahale edilir ve boruların sorunsuz çalışıp çalışmadığını kontrol eder. Eğer hiçbir sorun meydana gelmezse kırmadan pimaş açma işlemi tamamlanmış olur.

Bu işlem sonunda kullanıcı kullanım tavsiyelerine uyması ve tesisat bakımını daimi olarak gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Kırmadan Pimaş Açma İşlemleri Ne Kadar Tutar?

Büyük problemler olmadığı sürece yeni teknolojiler sayesinde kırmadan pimaş açma işlemleri ekonomik fiyatlara yapılmaktadır. Bu fiyat hesaplanırken çeşitli durumlar göz önüne alınır. Tıkanıklığın bulunduğu alan, tıkanıklığın boyutu, tıkanıklığın başka sorunlara yol açıp açmadığı gibi hususlar fiyat politikasını etkiler.

Sanılanın aksine kırmadan pimaş açma işlemi bütçeyi sarsacak boyutlarda değildir. Pimaşın kırılması, duvar yıkımı, fayans sökümü gibi meseleler meydana gelmediği için bu tarz eski yöntemlere göre en ekonomik tıkanıklık giderme işlemi olarak kabul görmektedir.

 


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/tesisatalibeykoy/public_html/wp-includes/functions.php on line 3328